Kırçiçeği

Elçin İçten 27 Haziran 2011 1

Pideci Kırçiçeği ile ilk kez Ortaköy şubesinde tanıştım. Daha sonra öğrendim ki Ege bölgesinden başlayarak İstanbul, Ankara ve Eskişehir gibi başka şehirlere de yayılmış bir zincir haline gelmiş. Ortaköy şubesinde yediğim çeşitli pidelerden ve Manisa kebabından oldukça memnun kalmıştım. Fakat pidede daha başarılı olduklarına karar verdim, bir dahaki ziyaretimde pide yiyecektim.

Kırçiçeği Bakırköy

Kırçiçeği Bakırköy

Geçen gün bir arkadaşımla Kırçiçeği’nin Bakırköy şubesinde öğle yemeği yedik. Bakırköy şubesine ilk kez gittim, daha önce annem ve arkadaşları kahvaltı yapmak için Bakırköy Kırçiçeği’ne gitmiş ve çok memnun kalmışlardı.

O günkü açlığımdan olsa gerek kendime verdiğim sözü tutamadım ve pide yerine Manisa kebabı (14TL) ısmarladım. Arkadaşım da Pilav Üstü Döner (16TL) istedi. Yemeklerimiz geldiğinde hayal kırıklığına uğradık. Benim Manisa kebabım Ortaköy şubesinin lezzetini aratıyordu. Pilav ve Döneri ise hatırlamak bile istemiyorum. Pilav denen pişmemiş ve lastikleşmiş pirinç bütünüydü ve döner de çok başarısızdı. İyi pilav pişirmenin beceri gerektirdiğinin farkındayım ama bu derece kötü bir pilavın pişirilmesinin de en az iyi pilav pişirmek kadar zor olduğunu düşünüyorum.

Kırçiçeğini seven bir müşteri olarak hayal kırıklığım oldukça büyük oldu. Bu farkın şubeler arasındaki lezzet farkından kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorum. Öte yandan spesyali pide olan bir lokantanın çok çeşit sunmak adına başarısız kebaplar ve dönerler sunmasının yanlış olduğuna inanıyorum.

Adres: Zuhuratbaba Mah. İncirli Cad. No:49 Bakırköy/İstanbul

1 Yorum »

  1. Leyla 19 Temmuz 2011 at 13:36 -

    Bu yazı beni gerçekten şaşırttı. Kırçiçeği, Marmaris, Bodrum ve İstanbul Ortaköy şubelerinde yediğim her şey çok ama çok lezzetli, servis çok başarılıydı. Ya Bakırköy şubesinde bir problem var, ya da belki de Bakırköy şube değil bayi.. Onu sormak ve hatta Kırçiçeği yönetimine bilgi vermek lazım. Bu kadar başarılı bir işletme zincirinin tek halkasındaki zayıflık Kırçiçeği’ne zarar verir. Bunu da istemem. Yediğim en lezzetli “Kıtır Kuşbaşılı Pide”yi ya bir daha yiyemezsem?

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.