Edirne Kırkpınar Köftecisi, Beşiktaş

Emre 03 Ağustos 2011 0

Edirne Kırkpınar Köftecisi’ni Beşiktaş’taki şubesi ilk açıldığında ziyaret etmiştim ve o zamandan aklımda kalanlar; porsiyonların küçüklüğü, köftenin yanında birşey getirilmemesi nedeniyle doyurmaması ama bunlara rağmen lezzetli olması idi. Geçen hafta Beşiktaş’taki yeni yerinde bir kez daha ziyaret ettim ve bu sefer olumlu değişiklikler sonucu son derece memnun ayrıldım lokantadan.

Edirne Kıyık Köfte

Edirne Kıyık Köfte

Edirne Kırkpınar Köftecisi, şaşırtıcı bir şekilde köfteci. Edirne’de yetişmiş %100 yerli et kullanıyor (öyle yazıyor), bazı şubelerinde tencere yemeği de var. Beşiktaş şubesinde üç çeşit köfte (kırkpınar şişman köfte, kırkpınar köfte ve kıyık köfte) ve tava ciğer ana yemekler. Salata açık büfe tercihinize kalmış.

İki kişi olduğumuz için çeşitli yemekleri deneme fırsatımız oldu. Salatadan başlarsak, salata bar biraz zayıf, salata tabakları da küçük, turşular genellikle dışarıda karşılaştığımız normal tatsız turşu, malzemeler taze. Edirne kıyık köfte ve Edirne tava ciğer siparişi verdik. Köftenin yanında normalde patetes kızartması olduğunu öğrenerek benimkine koymamasını rica ettim. Ateşte biraz pişirilmiş domates ve biber eşliğinde köfteler ve patates ve soğan üzerinde ciğer tava geldi.

Edirne Tava Ciğeri

Edirne Tava Ciğeri

Kıyık köfte çok lezzetli, suyunu kaybettirmeden tam kıvamında pişirilmiş, son zamanlarda yediğim en güzel köfte desem abartmış olmam. Ciğere gelince! İncecik dilimlenmiş ve çok başarılı, faydalı bir eser meydana getirilmiş. Ciğer seven ya da sevme ümidi olan herkesin denemesini tavsiye ediyorum. Bu sofra ve sunumdaki tek eksik bira. O kadar olacak artık.

Bu ziyaretimdeki servis görevlisi güleryüzlü ve başarılıydı. Siparişler tam, zamanında geldi. Yemekten sonra çay ikramında bulunuldu. 10 üzerinden 1 puanı salata için kırarak 9 puanı rahatlıkla verebilirim. Ancak bir süre sonra bir daha gittiğimde üst kata çıktım, burası basık ve ışıklandırmalar hiç estetik olmamış. Ayrıca garsondan aynı performansı göremedim, öğle servisinin bitimine yakın olduğundan yorgunluklarına vererek görmezden gelinebilir…

Denemediyseniz bu lokantayo bir ziyaret edin. Ciğeri ve kıyık köfteyi mutlaka deneyin. Fiyatlar çok pahalı değil Tava Ciğer 10,75TL, köfteler 8-9 arası, çay ikram. Ramazan boyunca iftar menüsü yapılmış. Yanlış hatırlamıyorsam İftariyelik + Karışık Köfte + İçecek + Tatlı 22,50TL.

Edirne Kırkpınar Köftecisi Fiyatlar

Edirne Kırkpınar Köftecisi Fiyatlar

Afiyet olsun.

Adres Ihlamurdere cad. Yenihamam sok. No:13/A Beşiktaş
Telefon (212) 258 33 98

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.